Znajdź laboratorium wykonujące badanie kalprotektyny

Znajdź laboratorium














FAQ

Jaka ilość kału jest potrzebna do wykonania badania?

W celu wykonania badania należy pobrać próbkę kału wielkości orzecha włoskiego do pojemnika na kał (z łopatką) dostępnego w każdej aptece. Jeżeli do pojemnika zostanie pobrana mniejsza ilość, nie wpłynie to na jakość wykonanego oznaczenia.

 

Jak pobrać kał do badania?

Należy pamiętać, aby pobrana do badania próbka kału nie miała kontaktu z wodą z muszli klozetowej!

W tym celu próbkę należy pobrać do większego, plastikowego pojemnika (nocnika) bądź nawinąć kilkukrotnie ręcznik papierowy na deskę klozetową i oddać stolec, tak aby ręcznik nie przerwał się pod ciężarem kału. Następnie należy przenieść odpowiednią ilość kału do pojemnika na kał (z łopatką).

W jakim czasie od pobrania należy dostarczyć próbkę do laboratorium?

Próbkę kału należy dostarczyć do laboratorium jak najszybciej po pobraniu. Kalprotektyna w kale jest stabilna do 7 dni przy przechowywaniu w temperaturze pokojowej, jednak im wcześniej próbka zostanie dostarczona do laboratorium, tym mniejsze ryzyko wydania nieprawidłowego wyniku.

Jaka jest cena badania kalprotektyny?

Cena badania kalprotektyny może wynosić nawet do 250 zł, jednak jest ustalana niezależnie przez każde laboratorium. W celu sprawdzenia dokładnych kosztów wykonania badania skontaktuj się telefonicznie bezpośrednio z placówką, w której chciałbyś wykonać badanie kalprotektyny w kale. Numer telefonu jest podany w wynikach wyszukiwania.

alergiczne.info boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl