Znajdź laboratorium wykonujące badanie kalprotektyny
Znajdź laboratorium


Badanie kalprotektyny – najczęściej zadawane pytania cz. 1 [wideo]

Badanie kalprotektyny w kale zyskuje coraz większą popularność zarówno w środowisku medycznym – wśród lekarzy i diagnostów, jak i wśród pacjentów. Oznaczanie stężenia kalprotektyny w kale znalazło wiele praktycznych zastosowań i jest szczególnie przydatne w diagnostyce zapalnych chorób jelit.

Pacjenci często zastanawiają się, czym właściwie jest kalprotektyna, dlaczego jest w stanie przekazać informację na temat toczącego się stanu zapalnego w jelitach, jak przygotować się do badania i w jaki sposób interpretować jego wynik. Na te i wiele innych pytań przygotowaliśmy odpowiedź w wygodnej formie materiału wideo.

Zapraszamy do zapoznania się z filmikiem, który pomoże rozwiać wiele wątpliwości związanych z badaniem kalprotektyny w kale:

 

00:13 Czym jest kalprotektyna?

00:55 Czym skutkuje stan zapalny w jelicie?

01:42 Kto powinien wykonać badanie stężenia kalprotektyny w kale?

02:59 Jaki wynik badania stężenia kalprotektyny w kale świadczy o tym, że należy wykonać kolonoskopię, a jaki o tym, że można jej uniknąć?

03:56 Czy badanie stężenia kalprotektyny w kale wykonuje się tylko w diagnostyce różnicowej IBS od IBD? Gdzie jeszcze znajduje ono zastosowanie?

04:41 Czy badanie stężenia kalprotektyny w kale można wykonywać u dzieci?

05:14 Dlaczego interpretacja wyniku badania stężenia kalprotektyny w kale u dzieci poniżej 4. r.ż. jest szczególnie trudna?

06:06 W jaki sposób należy pobrać próbkę kału do badania stężenia kalprotektyny? (wskazówka dla pacjenta)

Gdzie można wykonać badanie poziomu kalprotektyny w kale?

Jeżeli odczuwasz przewlekłe dolegliwości jelitowe (bóle brzucha, wzdęcia, biegunki, zaparcia czy też nadmierne gazy) i chcesz się dowiedzieć, co jest ich przyczyną, a boisz się kolonoskopii, sprawdź gdzie znajduje się najbliższe laboratorium, w którym wykonasz badanie poziomu kalprotektyny w kale:

KLIKNIJ i znajdź najbliższe laboratorium wykonujące badanie kalprotektyny w kale

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

alergiczne.info boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl