Znajdź laboratorium wykonujące badanie kalprotektyny
Znajdź laboratorium














Kalprotektyna kontra kolonoskopia – najczęściej zadawane pytania cz.2 [wideo]

Badanie endoskopowe w diagnostyce i monitorowaniu nieswoistych chorób zapalnych jelit (NChZJ) jest niezwykle cenionym i wiarygodnym narzędziem diagnostycznym. Wśród pacjentów cierpiących na NChZJ kolonoskopia jest zlecana często i wciąż uważa się ją za tzw. złoty standard diagnostyczny.

Kolonoskopia wzbudza jednak wśród pacjentów niepokój i strach. Wiąże się to głównie z samym sposobem wykonania badania, ale nie bez znaczenia jest również konieczność dokładnego przygotowania się do niego. Coraz częściej pacjentom z przewlekłymi dolegliwościami jelitowymi (bóle brzucha, nadmierne gazy, wzdęcia, biegunki czy zaparcia) w pierwszej kolejności zleca się badanie poziomu kalprotektyny w kale.

Badanie kalprotektyny w kale może pomóc lekarzowi w podjęciu decyzji o wykonaniu badania kolonoskopowego u pacjentów z przewlekłymi dolegliwościami jelitowymi. W przypadku, gdy wynik badania kalprotektyny jest w normie i pacjent nie wykazuje żadnych dodatkowych, niepokojących objawów, lekarz może zrezygnować z wykonania u niego kolonoskopii.

Czy badanie stężenia kalprotektyny w kale może całkowicie zastąpić kolonoskopię?

Przygotowaliśmy dla Was materiał wideo, w którym omówiliśmy wady i zalety obu badań.

 

00:14 Czy badanie stężenia kalprotektyny w kale jest w stanie całkowicie zastąpić kolonoskopię?

01:24 Czy badanie stężenia kalprotektyny w kale może przyczynić się do wykrycia zmian zapalnych w jelicie cienkim w przebiegu choroby Leśniowskiego-Crohna?

02:14 Czy częstość wypróżnień ma wpływ na poziom stężenia kalprotektyny w kale?

Gdzie wykonać badanie poziomu kalprotektyny w kale?

Jeżeli odczuwasz długotrwałe dolegliwości jelitowe i chcesz znaleźć ich przyczynę, a boisz się kolonoskopii, sprawdź, gdzie znajduje się najbliższe laboratorium, w którym możesz wykonać badanie poziomu kalprotektyny w kale:

KLIKNIJ i znajdź najbliższe laboratorium wykonujące badanie kalprotektyny w kale

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

alergiczne.info boreliozaonline.pl autoprzeciwciala.info kalpro.pl